Top
beton-architektoniczny-w-kuchni

Beton architektoniczny od lat króluje, zarówno we wnętrzach jak i na elewacji.
Ten ponadczasowy materiał doskonale prezentuje się jako ozdoba ścian, a także świetnie sprawdza się w formie betonowych dekoracji, blatów czy zlewów.
Wiele osób kojarzy beton jako materiał bardzo surowy, jednak w odpowiedniej aranżacji jest on wyrazem ponadczasowej elegancji.

Wiele osób zadaje Nam pytanie – jak beton ozdobny sprawdzi się w kuchni?
Należy zwrócić uwagę na samą aranżację z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego- można zestawić go z łagodnymi formami, tak aby wnętrze nie przytłaczało, lecz było przytulne i estetyczne.  
Płyty betonowe ConcreAte doskonale sprawdzą się jako element nowoczesnej stylizacji, w zestawieniu z różnymi barwami od tych najbardziej podstawowych, po zupełnie nieoczywiste.
Drewno i dobrze dobrane oświetlenie doskonale ocieplają wizerunek betonu architektonicznego.
Biel w zestawieniu z betonem i stalą to przepis na klasyczny loft, z kolei decydując się na beton z pastelową kolorystyką  otrzymamy łagodne wykończenie wnętrza.

Beton architektoniczny, dzięki obecnym możliwościom technologicznym może osiągać znacznie mniejszy ciężar, dzięki czemu można go wykorzystać jako obicie frontów meblowych.
Oczywiście decydując się na beton we wnętrzu można postawić na mniejsze wstawki w formie dekorów betonowych,  czy płytek.
Coraz częściej w kuchni można spotkać blaty z betonu architektonicznego, jednak w przeciwieństwie do powierzchni metalowych, ceramicznych, plastikowych czy lakierowanych, beton jest porowaty, co sprawia, ze należy o niego właściwie zadbać.

Produkty z betonu są  bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a właśnie dzięki dodatkowej impregnacji są także na zachlapania oraz niekorzystny wpływ wysokiej temperatury.
Właśnie te właściwości przemawiają za tym by beton architektoniczny wykorzystać w kuchni.