Na początek chcemy rozwiać wątpliwości, czym dokładnie jest beton architektoniczny GRC. Materiał ten to beton zbrojony włóknem szklanym, powszechnie stosowany ze względu na swoje walory estetyczne, a także aspekty związane z konstrukcją oraz niedużym kosztem wyprodukowania.
Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie płyną z wykorzystania tego rodzaju betonu.
Wysoka wytrzymałość
Beton architektoniczny swoją trwałość zawdzięcza szczególnemu dodatkowi, jakim jest właśnie włókno szklane. Składnik ten znacząco wpływa na parametry mechaniczne betonu, sprawia, że jest on odporny na ścieranie powierzchni oraz na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Dodatkowo właściwości składników powodują, że beton jest także bardzo elastyczny.
Wyjątkowa lekkość
Chociaż gęstością dorównuje betowi architektonicznemu wzmacnianemu włóknami polipropylenowymi, panele GRC są znacznie cieńsze i lżejsze, co przekłada się na większą ilość możliwości jego wykorzystania, niższe koszty transportu oraz tańszą i łatwiejszą obsługę.
Niespotykana elastyczność
Beton GRC można z łatwością formować w celu uzyskania dowolnego kształtu, faktury, a nawet detalu. Zastosowanie różnorodnych barwników oraz odmiennego rodzaju obróbki powierzchni betonu pozwala na osiągnięcie upragnionego efektu, który coraz częściej docenia się w projektach.
Przyjazny dla środowiska
Do produkcji betonu architektonicznego GRC zużywa się mniej cementu, dzięki czemu emisja dwutlenku węgla do atmosfery jest zrównoważona. Wcześniej wymienione zalety nie mniej przyczyniają się do stwierdzenia, że beton wzmacniany włóknem szklanym jest przyjazny dla naszego środowiska.
Już dziś skontaktuj się z nami, z chęcią opowiemy Ci więcej o naszym betonie architektonicznym GRC i wybierzemy dla Ciebie najbardziej dogodnie rozwiązanie!