Mostbet Ozbekiston

Top
betonowy-blat-concreate

Blaty betonowe obecnie cieszą się dużą popularnością we wnętrzach, w których są bardzo ważnym elementem wykończeniowym, najczęściej kuchni i łazienki. Biorąc pod uwagę istotę tych pomieszczeń, blat z betonu architektonicznego powinien nie tylko charakteryzować się konkretnymi cechami, ale także pełnić określone funkcje. Mając na uwadze pytania, które najczęściej Państwo do nas kierują, postanowiliśmy przygotować wpis, który pozwoli na rozjaśnienie pewnych zagadnień związanych z betonowymi blatami.

Jaka jest standardowa grubość blatu betonowego?

Minimalna grubość, którą polecamy dla standardowego blatu betonowego wynosi 30mm, jednak mając na uwadze istotę jego trwałości, sugerujemy postawienie na większe formaty. Oczywiście w zależności od Państwa potrzeb możemy stworzyć element przygotowywany na specjalne zamówienie, dopasowany do określonego projektu.

Czy na blacie betonowym można przygotowywać posiłki? Co jeśli go poplamię?

Zaimpregnowane blaty betonowe ConcreAte, posiadają atest na kontakt z żywnością, sprawiając, że przygotowywanie posiłków jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Dodatkowo stosowane preparaty doskonale ochraniają powierzchnię betonu, przed wnikaniem przeróżnych substancji i brudu, sprawiając, że struktura pozostaje nienaruszona i prezentuje się niezmiennie doskonale. 

Należy pamiętać, że beton nie reaguje dobrze z żadnym kwasem, dlatego ważne jest, aby unikać rozlewania soku z cytryny, octu lub jakiegokolwiek produktu o kwaśnym PH. Unikaj także pozostawiania na powierzchni blatu rozlanego czerwonego lub białego wina i tłustych substancji przez długi czas. Dotyczy to również wszelkich owoców i warzyw.  Wyczyść blat niezwłocznie po  każdej z wymienionych wyżej sytuacji środkiem ochrony betonu.

Czy można umieścić gorące naczynia na blacie betonowym lub kroić coś bezpośrednio na jego powierzchni ?

Umieszczanie gorących patelni lub garnków na betonowych blatach jest niewskazane.  Chociaż materiał jest bardzo odporny na ciepło, istnieje ryzyko uszkodzenia lub odbarwienia stosowanej chemii. Tak samo wygląda to, w sytuacji krojenia czegoś na jego powierzchni W tym miejscu możemy polecić atrakcyjne wizualnie podstawki ze stali nierdzewnej, mosiądzu lub miedzi.

Czy mój betonowy blat będzie taki sam jednorodny kolor, czy z czasem będą pojawiać się różnice w kolorze?

Niedoskonałości betonu to integralna część piękna i naturalnego wyglądu tego produktu i jego użytkowania w czasie. Bazując na opiniach naszych klientów możemy stwierdzić, że większość stawia na beton, właśnie ze względu na jego naturalność, która stoi w opozycji do często zimnej i niezmiennej gładkości niektórych produktów dostępnych na rynku.

Jak powinienem czyścić moje blaty betonowe?

To o czym należy przede wszystkim pamiętać, to unikanie materiałów ściernych i ostrych gąbek. Do czyszczenia blatu sugerujemy użycie ciepłej wody z delikatnym środkiem czyszczącym, takim jak płyn do mycia naczyń lub dowolny płyn czyszczący o neutralnym PH. Na rynku dostępne są również środki ochrony betonu, które pozostawiają na jej powierzchni film ochronny.

Zastanawiasz się dlaczego należy rozważyć użycie blatów betonowych, zamiast elementów z innego materiału? Blaty betonowe są bardzo funkcjonalne i wszechstronne, a ich wygląd, doskonale wpasuje się zarówno do tradycyjnego wnętrza, jak i bardziej nowoczesnego. Decydując się na blat z betonu, wcale nie musisz wybierać szarości.  Betonowe blaty mogą być produkowane w praktycznie każdym kolorze.  Szczególnie pożądanym w ostatnim czasie jest biały blat, który zapewnia czysty wygląd, który jest ceniony przez wielu właścicieli domów. Jeśli stawiasz, na materiały naturalne i przyjazne dla środowiska, które jednocześnie są trwałe i uniwersalne, rozważ użycie betonu i skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.